Gen� Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMS�LC�L�KLER    BİZE ULAŞIN 
 
Yüreklere dokunan mecra. Genç HAREKET!
A | a

Murat ÖZAYDIN‘’İnsan yapmadıkları iyiliklerin sorumlusudur.’’ der bir yazar.

Hayatı doğru anlamlandırmamız bize düşen sorumlulukların ne derece büyük olduğunun farkındalığını oluşturacaktır. Ümmetimizin yaşadığı acıları yüreğinde hissedip sessizliği dağıtmak, suskunluk duvarlarını yıkmak ancak farkındalık oluşturan şuurlu,ahlaklı gençlerin öncülüğünde gerçekleşecektir. 

Bir özlemin neticesinde kırk yıllık bir tecrübenin birikimiyle bugüne gelen Genç Hareket ,Anadolunun değişik illerinde temsilcilikleriyle beraber sahanın her alanında gençlerimizin yüreklerine dokunarak Allah'a davet yolunda ki sorumluluklarını yerine getirmek için gayret göstermekte dava ve dert sahibi farkındalık oluşturan gençler yetişmesi için çalışmalar yapmaktadır.

Bu öyle bir gençlik ki ;Her bir ferdi takva dairesinde halkalanmış ve İslam kardeşliği şuuruyla birbirine kenetlenmiş, Mazi-hal-istikbal yorumu ve sorgusu yapabilecek bir tarih şuuruna sahip, yerelliği önemseyen ve yeryüzündeki tüm Müslüman halkları kardeş bilen, onların tırnağına halel gelse acısını yüreğinde hissettirecek bir ümmet bilincine sahip, yakın çevresindeki insanlardan başlamak suretiyle halka halka İslam dairesine insanları davet aşkıyla yüklü bir nesildir. 
 
Hayatımıza yansıtmadığımız İslami anlayışımızla sürdürdüğümüz tebliğ mücadelesinin bizleri bir sonuca götürmesi mümkün olmadığına inanan biz Müslüman Gençler olarak yaptığımız çalışmalarda bu noktaya öncelik vermekteyiz.Kendimizi değiştirmediğimiz müddetçe Allahın bizi değiştirmediği gibi,pratiğimize yansıtmadığımız değerlerimiz toplum ve muhatap bazında bir karşılık bulmaz.

Bir davranış ancak ve ancak benzer bir davranışın sergilendiği ortamlarda yerleşir olgunlaşır. Samimiyetler samimiyet ikliminde, fedakârlık fedakarlık ikliminde,ciddiyet,şuur,vefa,sevgi ve bağlılık ikliminde olgunlaşır. Aynı mecrada kümelenenlerin meşguliyetleri gündemleri ,dertleri idealleri ve hayalleri doğrultusunda bir gelişme yâda gerileme olmaktadır. Biz Müslüman gençler olarak birbirimize unuttuklarımızı hatırlatmak, güzellikleri paylaşmak, çoğaltmak,hataları gidermek ve değerlerimizi yeşertmek adına bu mecralarda bulunmalıyız.

Günümüz gençliği son yüzyılın kişilik ve kimlik arayışının en yoğun ve en çalkantılı olduğu bir dönemden geçmektedir. Bu gençliğin teveccühünü iyi tespit edip sorunlara ve çözümlerine vakıf olmalıyız. Gençlikle ilgilendiğini gençliğe yönelik çalışma yaptığını iddia eden sivil toplum kuruluşları kendilerini chek edip gerek fiziki şartlarının gerekse gençliğe hitaplarını ,müfredatlarını,dilini kontrol etmeli ve kendilerini güncellemelidir. Genç Hareket olarak gençliğin dilini yakalama adına yaptığımız yoğun çalışmalar artarak devam etmektedir.
Genç hangi çağda olursa olsun özü itibariyle aynıdır .Genci parmağınızla işaret yerine koluna girip derdinde ve sevincinde yanında olduğunuzda artık o genç sizle birlikte olmaktan hareket etmekten mutluluk duyacaktır. Vahiy şuuruyla hareket eden nesiller yetiştirmek ancak özel ilgilenmelerle gerçekleşecektir. Gençlik her gecen gün daha fazla değişime maruz kalmaktadır. Gençliğin dinamizmini yakalayamayanlar gençliğe bir misyon biçmeleri çok zordur.

Bu bağlamda gençlikle ilgili sürekli araştırma ve geliştirme içerisinde olan Genç Hareket gençlik çalışmalarıyla gencimizin özlenen ve beklentilerini karşılamaya mümkün olduğunca maksimum seviyede cevap vermek adına tüm gönüllüleriyle sahada aktif olarak koşuşturmaktadır.Tüm gayemiz ve amacımız vahiyle yürüyen gençler yetiştirmektir.
Rabbim bizleri İslamı omuzlarında yükselten nesiller yetiştirmeyi muvaffak kılsın.

Murat ÖZAYDIN

 
 
Yazarlar
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.      Bizler kökleri körelt...
YENİDEN BİSMİLLAH
Öncelikli olarak ramazanı şerifin hayırlı mübarek günlerinde hayırlı bir o kadar da a...
Alargada bekletilen fikir, limana çıkan hissiyat
Akif EMRE. Seçimler sona erdi, en azında belirsizlik ortadan kalktı. Muhafazakâr...
Ak Parti Eleştirileri ve Hakkaniyete Riayet
Ak Parti Eleştirileri ve Hakkaniyete Riayet Bazı İslamcıların ve/veya dindarların ideal İslam siyas...
Değerli Genç Kardeşim!
Değerli Genç Kardeşim! Gençlik, Yüce Allah’ın kullarına bahşettiği ö...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
3
MART
Öncülerin İzinden Seminer Dizisi
...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Serkan Demirel
YENİDEN BİSMİLLAH
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
 
 
 
SİTE HARİTASI
KALENDERHANE MAHALLESİ DARÜLELHAM SOKAK NO:6 FATİH / İSTANBUL
 
T: 0 212 000 00 00
F: --
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi