Gen� Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMS�LC�L�KLER    BİZE ULAŞIN 
 
İMH Erzurum Derneği tarafından gençlere tarih şuuru kazandırmak amacıyla “Tarihsizlik Talihsizliktir” projesi hayata geçiriliyor.
25.05.2016 10:48:27
A | a
 İnsan Ve Medeniyet Hareketi Erzurum Derneği tarafından gençlere tarih şuuru kazandırmak amacıyla “Tarihsizlik Talihsizliktir” projesi hayata geçiriliyor.
 

GENÇLER İÇİN TARİH PROJESİ

Erzurum Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında İnsan Ve Medeniyet Hareketi Erzurum Derneği tarafından gençlere tarih şuuru kazandırmak amacıyla “Tarihsizlik Talihsizliktir” projesi hayata geçiriliyor. Ortaokul, lise ve üniversiteli gençlerin katılabildiği proje 10 aylık zaman dilimini kapsıyor. Her hafta uzman kişiler tarafından bilgiler verilerek gençlere mili irade ve medeniyet kimliğimizin önemi anlatılacak. Aziziye, Hamidiye ve Kiremit Tabyaları gezdirilecek özellikle çok az bilinen Palandöken Tabyası ziyaret edilerek öğrencilereyerinde eğitim verilecek. Büyük bir hamiyet örneği Kargapazarı şehitler için bir yürüyüş gerçekleştirip gönüllülerle iki gün kamp yapılması hedefleniyor.

Konuyla ilgili görüştüğümüz proje sorumlusu Selçuk Ağgöz geçmişini unutanın geleceğe ümitle bakamayacağını söyledi. Ağgöz şöyle konuştu: “Gençlerin sosyal uyumlarını güçlendirmek toplumsal bütünleşmelerine katkı sağlamak için geçmişle gelecek arasında köprüler inşa etmek zorundayız. Bunun için tarih bilincine sahip gençliğin yetişmesi tartışılmaz bir gerçektir. Medeniyet kimliğimizin oluşmasında ve kuvvetlenerek köklü bir hale gelmesinde tarihin önemli bir rolü vardır. Çünkü bir millet tarihi okuma ve anlama zevki uyanmışsa o millet geleceğe ümitle bakma hakkına sahiptir” İnsan Ve Medeniyet Hareketi Erzurum Derneği olarak bu projeyle tarihimizden gerekli dersleri çıkarmayı ve acının kol gezdiği bu topraklarda tarih şuurunu genç dadaşların yüreklerine aşılamak istediklerini belirten Ağgöz “ Doğunun kilidi, İslam’ın mührü olan Dadaşlık misyonumuzu gençlerimizde yaşatmak istiyoruz” dedi.

Gençlerimizde Tarih Şuuru Oluşturulamamıştır

Geçtiğimiz yıl benzer bir projeye imza atıklarını da dile getiren Ağgöz şunları söyledi: “ Tarih bilgisikuvvetli olan devlet adamlarının ve öğrencilerin çoğunlukla başarılı oldukları, tarih sayfalarına altın harflerle yazıldığı görülmüştür. Buna rağmen ne yazık ki toplumumuzda özellikle gençlerimizde tarih şuuru oluşturulamamıştır. Ölümü öldürenler, bile bile ölüme koşan şehitlerimizin mezarları olmadığı gibi; şimdilerde kendilerinden ve yaptıklarından haberdar olmayan nesillerin olması düşündürücü ve bir o kadar da üzüntü vericidir. O halde tarih şuurumuzu gençlerin yüreklerine aşılamalıyız. Tarihimizigenç nesillerin zihin dünyasına bir nakış gibi mutlaka işlememiz gerekir.”

Ağgöz projeye katılmak isteyen gençlerin proje@imherzurum.org mail adresinden ya da 0442 213 01 13 nolu telefon numarasından kendileriyle irtibata geçebileceklerini de sözlerine ekledi. 


 
Haberler
Genç Hareket Antalya'da
Genç Hareket olarak düzenlediğimiz "Genç Hareket Antalya Buluşması" pro...
Genç Hareket Ankara'ya Ziyaret
Genç Hareket Genel Merkezimiz Genç Hareket Ankara'yı Ziyaret Etti. [KES] Gen&cced...
Kudüs İçin Saraçhane Nöbeti Tutuldu
"Selahaddinin İzinden Kudüs'e" sloganıyla başlatmış olduğumuz Kudüs eylemi s...
Gebze Genç Hareket'ten Münazara
Eski insanlar mı daha mutlu idi yoksa günümüz insanları mi? [KES] Genç Hare...
Terör Ne? Kim Terörist?
[KES] ABD yönetimi, Gazze Şeridi'nin kontrolünü elinde bulunduran Hamas’...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
25
KASIM
ÖNCÜLER'İN İZİNDEN ''FUAT ÇAĞLAR''
Öncülerin izinden seminer dizimiz 25 Kasım saat 13:15 Pazar ...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Serkan Demirel
YENİDEN BİSMİLLAH
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
 
 
 
SİTE HARİTASI
Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:12 EYÜP / İSTANBUL
 
T: 05434968534
F: 0 212 501 31 05
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi