Gen� Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMS�LC�L�KLER    BİZE ULAŞIN 
 
Milli İrade Darbeye Geçit Vermedi
20.07.2016 13:59:30
A | a
Milli İrade Darbeye Geçit Vermedi
İki yüzden fazla STK'nın bir araya gelerek oluşturduğu Milli İrade Platformu Saraçhane Meydanı'nda hain darbe girişimine karşı basın açıklaması yaptı.

Yoğun bir halk katılımıyla gerçekleşen basın açıklamasında meydanı dolduran kalabalık darbe karşıtı sloganlar atarak alçak darbe girişimini lanetledi. Milli İrade Platformu adına TÜRGEV başkanı Arzu AKALIN basın metnini okudu.Okunan basın bildirisinde 15 Temmuz'da gerçekleştirilmek istenen darbenin planlayıcısı olarak yıllardır ülkemizde iç karışıklıklar çıkartmak isteyen üst akılın rolü ortaya konuldu. 

 
Darbe girişimine karşı milletin kahramanca duruş sergilediği ifade edilen bildiride darbe girişiminin başlamasıyla birlikte halkın sokaklara akın ederek destansı bir direniş sergiledieği vurgulandı. Kendisine yöneltilen namlulara karşı gözünü kırpmadan karşı duran halkın özgürlüğüne ve iradesine sahip çıkarak kanlı darbe planını boşa çıkardığı belirtildi. Ülkemizin son on dört yıldır her alanda büyük bir gelişme kaydettiği ifade edilerek Türkiye'nin bölgesinde güçlenmesine karşı iç ve dış unsurların zaman zaman engelleme girişimlerinde bulundukları dile getirildi. Son olarak Paralel Devlet Yapılanmasının kullanıldığı belirtilerek yıllarca insanımızın samimi niyetlerini istismar eden bu yapının terör örgütüne dönüşerek kanlı darbe girişimine imza attığı belirtildi.Darbe girişiminin engellenmesinde üzerine düşen görevi hakkıyla yapan toplumun değişik kesimlerine ayrı ayrı teşekkür edildi.

Darbe girişiminin duyulmasından hemen sonra meydanlara çıkan ve tanklara karşı kahramanca direnen milletimize, darbenin bastırılmasında rol oynayan ordu ve polis teşkilatına, darbenin engellenmesi için lojistik imkanlarını seferber eden belediyelere, camilerde ezan ve selaların okutulmasıyla halkın maneviyatına katkı sağlayan diyanet mensuplarına, meclisin bombalanmasına rağmen orayı terk etmeyerek halkın kendilerine verdiği oylara sahip çıkan milletvekillerine, darbeye karşı duran partilere, darbe girişiminin tarafsız bir şekilde duyurulmasında emeği geçen basın mensuplarına ve en nihayetinde darbecilere karşı meydan okuyarak milletin meydanlara çıkamasını isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'a teşekkür edildi. Basın açıklaması darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşlarımızın ruhlarına okunan fatihalarla son buldu. 


 
Haberler
Türkistan
Çin yönetimi tarafından temel insanî hakları elinden alınan Doğu Türkistanlı ...
Genç Hareket, İstanbul Gençlik Buluşmalarının ikinci programını büyük bir heyecan ve coşku ile gerçekleştirdi.
Genç Hareket, İstanbul Gençlik Buluşmalarının ikinci programını büyük bir he...
Genç Hareket Antalya'da Deniz Kampı
Genç Hareket Anadolu Koordinatörlüğümüz tarafından düzenlenen "...
İMH Anadolu 14. Bölge Koordinatörlüğü İzmit-Gebze-Sakarya-Düzce-Bolu-Yalova illerinin katılımı ile Sakarya'da toplantı gerçekleştirdi.
İMH Anadolu 14. Bölge Koordinatörlüğü İzmit-Gebze-Sakarya-Düzce-Bolu-Yalova...
Gebze Genç Hareket'ten Münazara
Eski insanlar mı daha mutlu idi yoksa günümüz insanları mi? [KES] Genç Hare...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
16
ŞUBAT
Bir Hikayem Var
Genç Hareket’den yepyeni bir çalışma! Bir Hikayem...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Serkan Demirel
YENİDEN BİSMİLLAH
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
 
 
 
SİTE HARİTASI
Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:12 EYÜP / İSTANBUL
 
T: 05434968534
F: 0 212 501 31 05
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi