Genç Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMSİLCİLİKLER    BİZE ULAŞIN 
 
Gençlik Kuruluşları Kudüs ve Mescidi Aksa İçin Saraçhane Parkında Toplandı.
A | a

29-07-2017

Gençlik Kuruluşları Kudüs ve Mescidi Aksa İçin Saraçhane Parkında Toplandı.
Siyonist işgal yönetiminin Kudüs ve Mescidi Aksa üzerinde uyguladığı baskıya karşı tek ses olmak için gençlik kuruluşları 28 Temmuz Cuma akşamı Saraçhane Parkında bir araya geldi.Genç Hareket, Genç İHH, Anadolu Öğrenci Birliği, TÜGVA, Genç ÖNDER ve MEMURSEN tarafından organize edilen programın sunuculuğunu İsmail İLERİ yaptı. Program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Siyonist işgal devleti eleyhine sık sık slogan atılan protesto mitinginin açılış konuşmasını Genç Hareket Başkanı Murat ÖZAYDIN, yaptı. Murat ÖZAYDIN, konuşmasında Kudüs ve Mescidi Aksa'nın içinde bulundaki zor durumdan bahsederek Mescidi Aksa'da ibadetin yasaklanmasının kabul edilemeyeceğini belirtti.Filistin meselesi, tüm İslam Aleminin meselesidir.
Murat ÖZAYDIN, sezlerine şu cümlelerle devam etti: "Mescid-i Aksa’yı yıkarak Süleyman mabedini inşa etme projesini gerçekleştirmek ve Kudüs’ü adım adım ve tamamen Yahudileştirmek isteyen işgalci siyonist  İsrail rejimi, dünya Müslümanlarının cılız tepkilerine rağmen, Kudüslü fedakar gençlerin ve işgal altındaki Müslüman halkın onurlu direnişiyle Mescid-i Aksa’ya yönelik kısıtlama ve engellerden vazgeçmeye başlamıştır. Kudüs’e ve Harem-i Şerif’in kutsallığına kasteden son siyonist saldırılar vesilesiyle bir kez daha vurgulamak gerekir ki, Filistin ve Kudüs meselesi sadece Filistinlilerin değil tüm İslam aleminin ve ümmetin asli meselesidir."


 
Mescidi Aksa mahsun bırakılamaz!
Daha sonra kürsüye gelen Anadolu Öğrenci Birliği YİK Üyesi Ramazan KAYAN, Mescid-i Aksa'da yapılan zulümlerin sona ermesi için tüm müslümanların birlik içinde hareket etmesi gerektiğini belirtti. Mescidi Aksa'nın Kur'an-ı Kerim'de ismi geçen iki mescitten biri olduğunu belirten Ramazan KAYAN Peygamber efendimizin İsra ve Miraç mucizelerine tanıklık eden, müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa'nın böyle mahsun kalmasının vicdanları kanattığını ifade etti. Selahattin EYYUBİ'nin adanmışlığıyla hareket etmeliyiz.
Programda kürsüye çıkan Günışığı Genç Hareket Başkanı Seyfullah ŞENEL, tarihi vesikalardan örnekler vererek Kudüs'ün haçlılardan kurtulma sürecini anlattı. Selahattin EYYUBİ'nin Kudüs'ün özgürlüğü için bir ömür boyu mücadele ettiğini belirten Seyfullah ŞENEL, günümüzde Kudüs'ün kurtuluşu için Selehattin EYYUBİ gibi bir adanmışlıkla hakeret etmemiz gerektiğini belirtti. 1917 yılında Filistin topraklarının Osmanlının elinden çktığını belirten ŞENEL, o günden sonra önce İngiliz ardından siyonist işgale uğrayan Filistinin yaklaşık yüz yıldır büyük acılar yaşadığını ifade etti.Kudüs'ün kurtuluşu için tek ses, tek yürek olmalıyız.
İnsan ve Medeniyet Hareketi YİK Üyesi Hasan UYAR,
 yaptığı konuşmada siyonist israilin Mescidi Aksa üzerinde uyguladığı entrikalarla süreç içinde Mescid-i Aksa'yı tamamen kendi kontrolü altına alarak en nihayetinde Mescidi Aksa’yı Müslümanların elinden almayı hedeflediğini söyledi. Kudüs ve Mescidi Aksa'yı korumanın tüm müslümanların ortak sorumluluğu olduğunu belirten Hasan UYAR: "Müslümanlar kendi aralarındaki kısır çekişmeleri bir kenara bırakarak Kudüs’ün kurtuluşu için tek ses, tek yürek olarak birbirleriyle kenetlenmelidir" dedi.Programda Küdüs ve Mescidi Aksa için yazılan şiirler okundu. Son olarak kürsüye çıkan Grup Yürüyüş seslendirdiği ezgi ve marşlarla meydanda bulunanların gönül sazını titretti. Program yapılan duanın ardından sona erdi. 


 
 

 
Etkinlik Haberleri
Cevher okumaları; çağın cevherleriyle yoluna devam ediyor elhamdülillah....
Kırklareli temsilciliğimizde Cevher okumaları; çağın cevherleriyle yoluna devam ediyor e...
Genç Hareket olarak Sırbistan İmam Hatip Lisesi'nden kardeşlerimizi ağırladık
Genç Hareket olarak Sırbistan İmam Hatip Lisesi'nden kardeşlerimizi ağırladık...
Bursa Harmancık 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi Genel Merkezi Ziyaret Etti
Bursa- Harmancık 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesinden sayın Sercan Ünğan hocamızın ...
Genç Hareket Sağlık Namaz Buluşmaları Devam Ediyor.
Genç Hareket Sağlık Namaz Buluşmaları Devam Ediyor.[KES] Bu ay İlim ve Sağlık Hareketi ile...
Genç Hareket Antalya Deniz Kampı Gerçekleştirildi
Genç Hareket Anadolu Koordinatörlüğümüz tarafından düzenlenen "...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
2
EYLÜL
Genç Hareket Antalya Buluşması
...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
Murat ÖZAYDIN
Yüreklere dokunan mecra. Genç HAREKET!
 
 
 
SİTE HARİTASI
Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:12 EYÜP / İSTANBUL
 
T: 05434968534
F: 0 212 501 31 05
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi