Gen� Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMS�LC�L�KLER    BİZE ULAŞIN 
 
Terör Ne? Kim Terörist?
A | a


ABD yönetimi, Gazze Şeridi'nin kontrolünü elinde bulunduran Hamas’ın Siyasi Büro Şefi İsmail Haniye'yi "Küresel Teröristler" listesine dâhil ettiğini açıkladı. Geçtiğimiz aylarda Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı alan ABD yönetimi yaptığı bu son açıklamayla Ortadoğu’da yıllardır kanayan bir yara olarak devam eden Filistin sorununu çözümsüzlüğe terk ettiğini göstermiş oldu.

Karar uyarınca Haniye'nin ABD merkezli kişi ya da kuruluşlarla finansal işlem yapmasına izin verilmeyecek, varsa ABD’deki mal varlığına el konulacak. ABD, Hamas’ın İran ile irtibatlı olduğunu söyleyerek İsrail ve Mısır’a yönelik saldırılarda bulunduğunu öne sürüyor ve Ortadoğu’da barışı Hamas'ın engellediğini iddia ediyor.

Gittiği her yere kan, gözyaşı ve acı götüren ABD Emperyalizminin aldığı bu kararın bizim güzümüzde hiçbir hükmü yoktur. ABD'nin Afganistan'da, Irak'ta, Suriye'de yaptıkları zulümler devam ederken kendi topraklarını savunan insanları terörist ilan etmesi akıllara zarar bir açıklamadır. ABD'nin yaptığı bu açıklama Trump’un tamamen Siyonist lobilerin isteği doğrultusunda hareket ettiğini göstermektedir.

Hamas yetkilileri, ABD’nin aldığı bu kararla Filistin meselesini tasfiye etmeyi hedeflediğini belirtiyorlar. Alınan karar, Filistinlilerin işgal devletine karşı vermiş oldukları meşru mücadeleyi yasa dışı kılmayı hedefliyor. ABD ve İsrail birlikte hareket ederek Filistin direnişinin meşruiyetini kaybetmesini amaçlıyorlar.

ABD Yönetimi Müslümanlara karşı benzeri görülmemiş bir düşmanlık besleyerek tüm Müslümanları terörist olarak değerlendiren politikalar üretiyor. Sınırlarımızın hemen yanı başında terör örgütlerine açık destek veren ABD, onları silahlandırarak bölgemizde acıların yıllarca sürmesini istiyor. ABD, İsrail’in Nil’den Fırat’a kadar olan bölgeyi ele geçirme projesine hizmet ediyor. Zeytin Dalı Harekâtı İsrail'in bu sinsi emeline vurulan bir darbedir.

ABD yönetimi Türkiye ile müttefik olduğunu söylüyor, aynı zamanda Türkiye'ye karşı terör saldırıları düzenleyen örgütlere silah desteği veriyor. ABD'nin bu ikircikli tutumuna karşı 
Türkiye, düzenlemiş olduğu operasyonla kendi sınırlarında Emperyalist ve Siyonistlerin uşaklığını yapan bir terör hattına izin vermeyeceğini göstermektedir.

ABD, kendi emperyalist emellerine hizmet edenleri barış havarisi ilan ederken emperyalizme ve siyonizme karşı duran kişileri terörist ilan etmektedir. Yıllarca kendi emelleri için terör örgütlerini destekleyen en büyük devlet ABD'dir ve artık mızrak çuvala sığmamaktadır. 
Eğer bu gün yeryüzünde terör diye bir şey varsa bunun en büyük sorumlusu ABD'dir.

ABD'nin İsmail Haniye'yi terör listesine almasını ve Zeytin Dalı Operasyonundaki ikircikli tutumunu kınıyoruz.

Kemal ÖZDEN

İMH Yönetim Kurulu Başkanı.
 
Haberler
TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNÜ LANETLİYORUZ.
Allah'ın laneti terörü uygulayan ve terörü destekleyenlerin üzerine o...
GENÇ HAREKET'TE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ
Genç Hareket olarak  düzenlemiş olduğumuz iftar programında devir teslim tören...
Genç Hareket Antalya Ziyareti
Genel Merkezden Genç Hareket Antalya'ya ziyaret Gerçekleştirldi.[KES] Genç...
Hayırlı Olsun Kardeşim Artık Üniversitelisin!
Genç Hareket olarak üniversiteyi yeni kazanan kardeşlerimize rehberlik ediyoruz.[KES] A...
Genç Hareket Çanakkaleyi Ziyaret Etti
Genç Hareket Üniversite kız birimimiz Çanakkale'ye Şüheda'mızın yanı...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
16
ŞUBAT
Bir Hikayem Var
Genç Hareket’den yepyeni bir çalışma! Bir Hikayem...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Serkan Demirel
YENİDEN BİSMİLLAH
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
 
 
 
SİTE HARİTASI
Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:12 EYÜP / İSTANBUL
 
T: 05434968534
F: 0 212 501 31 05
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi