Gen� Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMS�LC�L�KLER    BİZE ULAŞIN 
 
Genç Hareket İzmir'den Anlamlı Yürüyüş
A | a

 Genç Hareket İzmir Şehid Bahattin Yıldız Ağabeyin Şahadetini Kutlamak İçin Doğa Yürüyüşü Düzenledi.
Şehrin Zehrini Yutan
Dağ gibi ADAM BAHATTİN YILDIZ ı anma tanıma yürüyüşü için geceden Bahattin abimizin de yürümeyi sevdiği balçova terapi ormanında geceden kamp yapıp bugünde yürüyüşe katılan herkese teşekkürler...
Ey şehit yolun yolum oldu benim...
ŞEHRİN ZEHRİNİ YUTAN DAĞ GİBİ ADAM
Akışa karışmamak, kendimizde kalmak, görünmeden yaşamak, kabından taşmamak veya akışa inat, yokuşlara çıkmak, kabına sığmamak, coşku seline kapılıp sonsuzluk denizine dalmak. 
Bu ifadeler birbirine zıt gibi görünsede hayat yolculuğunda serüvene kapılmak isteyenler için yol gösterici birer deniz feneridir; limana ulaşmak isteyenlere.
Hayatı derin bir irfan- ilim geleneği ile tecrübe eden, kavrayan, mücadele adamları için, ifrat ve tefrite kaçmadan itidalli bir örnek hayat yaşayan önder şahsiyetler, bu iki anlayışı süzerek sağ salim limana gemiyi yanaştırmayı bilmişlerdir tarih boyunca.
Akışa karışmamak, kenardan kenardan, etliye sütlüye karışmadan bir hayat yaşamak! Ya da hayata dair itirazlarımızı en anlamlı ve doğru şekilde doğru kaynaktan beslenerek yapmak.

Evet! Tamda burada, yazının tam burasında BAHATTİN abiye yazılmış olan bu yazıda (ifade edebildiğim kadarıyla )onlarca badireler atlatan inandığı dava uğruna bedeller ödeyen ve bu yazıyı okuyanlar gibi HAK DAVA UĞRUNA bedeller ödemeyi canı gönülden arzu eden (şimdilik bekleşmekte olsalar bile) bizler için BAHATTİN YILDIZ tam bir kutup yıldızıdır. Çünkü hayata dair en elzem nasihat cümlelerini gençliğin özgüvenini bozmadan en itinalı bir şekilde söyleyen ve gençliğin zehrini yutan sırtını dayamaktan korkmayacağı bir adamdır BAHATTİN YILDIZ.

BAHATTİN YILDIZ ! namı diğer AGA ! BAHATTİN abimiz yani. Bana göre ise Şehrin Zehrini Yutan Dev Gibi Adamdır O! Modern hayatın ruhsuzluğuna inat, sağlıklı düşünebilmenin doğru hedefe odaklanabilmenin rehberidir O! Taassupçulara ve hizipçilere inat.
Peygamberimiz a.s. Medine’ye hicretinde Müslümanlara ilk olarak SELAM I yaymayı emredişinden olsa gerek, her geçen gün kamplara bölündüğümüz bu çağda Müslümanlara ne kadar kızsa da yine de bu bizim aile içi meselemizdir deyip ısrarla selamı yaymaya çalışan insandır B.YILDIZ.
Hem kendimizde kalmak, yerli olmak ,kendini bilmek ve yerli düşüncenin önemini bilmek ,hem de dünyaya açık ,ufku zengin ,gittiği coğrafyalara Anadolu insanından ümit taşıyabilmenin adıdır B.YILDIZ.
Yaşadığı dönem itibari ile insanların sığ muhafazakarlığından sıyrılıp, ulus veya kavmiyet putlarından kurtulup, ümmet coğrafyasına tarih bilinciyle payitahttan haberler götüren kişinin adıdır B. YILDIZ.
İnsanlar yerken, içerken, seyrederken, dinlerken, ve en çokta konuşurken zehirlendikleri bu çağda, zehrimizi yutan ,bizi bazen coşturan bazen dinginleştiren ferahlatan, ve bunu “ümmet, yeryüzü, islam coğrafyası ,aslanım koçum” gibi üç beş sihirli sözcük ve en hasbi bakış-gülümseyişle yapan , bizi kısır dünyamızdan uzaklaştırıp, bambaşka coğrafyalara yelken açtıran kişinin adıdır B.YILDIZ.
Gençlere verdiği ÖZGÜVEN sayesinde dünyayı yeniden kuracağımıza olan inancımızı diri tutmamızı ve aynı zamanda heyecanımızı dizginleyip, sabırsızlık içinde davranarak, art niyetliler tarafından kullanılmamızı engelleyen kişinin adıdır B.YILDIZ.
Gençliğe değer verenin her daim gençlik gözünde bambaşka değeri olacağı gerçeği ile cebimize koyduğu harçlık sayesinde gençlerin Anadolu’yu trenle gezmelerini sağlayan, (ben gidememiş olsam da ) küçük yaşta orta okul çağlarında yaz kuran kursu öğreticiliği için Arnavutluk ve ileriki yıllarda Bulgaristan’a yurt dışı tecrübesi edinmemiz için gönderen kişinin adıdır B.YILDIZ.
Modern zamanlarda (ahir zaman)bir çok insanın zıtlık olarak gördüğü kavramları orta yolu yaşayarak gösteren kişinin adıdır B.YILDIZ
Mesela ümmet bilinci ile yerellik- yerlilik bir arada olur mu? Bir ayağı dağ gibi sabit olup bir ayağı mazlum coğrafyalara uzanırsa pergel misali öyle bir olur ki! 
Önde olmak, görünür olmak gibi dünyevi dertler gütmeden öncü olunur mu hiç?
Kendisini tanıyan her bir kişi ile kişisel-birebir ilişkiler kuran ve bu ilişkilerin hukukunu uzun yıllar emek vererek koruyan kişinin adıdır B.YILDIZ
Olaylar karşısında dik duruşuyla , dünya makamlarını değersizleştiren, cihadı-mücadeleyi adalet ve hakkaniyet ölçüleri ile mazlumun yanında olabilmek olarak gören ,günümüz sözde cihatçılarından azade ,ilimle, irfan ve hikmetle buluşturmaya çalışan ,aynı zamanda ZAHİT evlatlar, gençler yetiştirmeyi gaye edinen bir mücahit babadır B.YILDIZ
Günümüz bazı kamu kurumlarının yaptığı işi yıllar evvelinden yapmaya çalışan, İzmir’e Üniversite okumaları için Türkmenistan’dan Cuma’yı, Gana’dan Osman’ı getiren Onlara abilik yapan ve tüm Türkiyeli üniversite gençliğinin abisi olan kişidir B.YILDIZ
Ve dünya lanetlilerine, zalimlerine bir haykırıştır B.YILDIZ:
Bizim sözlerimizin, eylemlerimizin, adam gibi adamlarımızın bitmediğini, bitmeyeceğini, bizdeki imani coşkuyu sevgiyi, aşkı kimsenin söndüremeyeceğini, ancak böyle bir imanla mazlumların yüreğindeki izdırabı gerçekten hissedebileceğimizi ,böylesi kavli ve fiili duaları gönlüne nakşetmiş gençler sayesinde Allahın rahmet ve bereketine nail olacağımızın örnek bir şahsiyetİdir B.YILDIZ
Yıllar evvel gerçek ve mutlak özgürlüğe sevdalanarak şehadeti aramaya gittiği Afganistan dağlarına yıllar sonra Rabbine verdiği sözü yerine getirmedeki samimiyetin ve ısrarın deliliymişçesine yine Afganistan dağlarında yetimlere umut olmaya çalışırken ulaştı.
Geriye aslanlarına sürdürülmesi gereken zor bir gelenek, omuzlarımıza her geçen gün artan bir vebal bırakarak ulaştın şehadete (inşallah…)
Neyse ki Seni aslanların hiç unutmayacak! ! ! !(inşallah)


 
Etkinlik Haberleri
Mevlana G.O.Paşa temsilciliğimizde altıncı kitap değerlendirme buluşmamızı Ramazan Kayan hocamızın Vahiyle Doğrulmak kitabı üzerine gerçekleştirdik.
Bu dönem ki altıncı kitap değerlendirme buluşmamızı Ramazan Kayan hocamızın Vahiyle Doğrulmak k...
Genç Hareket İzmir’in Gençleri “Şahit olmak var olmaktır” diyerek yola çıktı.
İMH İzmir ve Genç Hareket İzmir’in ortaklaşa düzenlediği Şehadet Gecesine yoğun il...
Genç Hareket Antalya'da
Genç Hareket olarak düzenlediğimiz "Genç Hareket Antalya Buluşması" pro...
Kırklareli temsilciliğimiz,Alemi İslam Sohbetleri adı altında Ziyad MUSTAFA ile Ümmetin Şam-ı Şerif ile İmtihanı adlı programını gerçekleştirdi.
Genç Hareket Kırklareli olarak Alemi İslam Sohbetleri adı altında Ziyad MUSTAFA ile...
İstanbul Bizim Neyimiz Olur? Gezilerine Başladı
İstanbul Bizim Neyimiz Olur? adlı programımız kapsamında, İstanbul gezimizi Üsküdar'da...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
3
MART
Öncülerin İzinden Seminer Dizisi
...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Serkan Demirel
YENİDEN BİSMİLLAH
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
 
 
 
SİTE HARİTASI
KALENDERHANE MAHALLESİ DARÜLELHAM SOKAK NO:6 FATİH / İSTANBUL
 
T: 0 212 000 00 00
F: --
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi