Gen� Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMS�LC�L�KLER    BİZE ULAŞIN 
 
GENÇ HAREKET'TE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ
A | a
Genç Hareket olarak  düzenlemiş olduğumuz iftar programında devir teslim töreni gerçekleştirildi.Yaklaşık 4 sene Genç Hareket Başkanlığını yürüten Murat Özaydın , görevi Serkan Demirel ağabeye devretti. Sunuculuğunu Ramazan ÇAPAR kardeşimizin  yaptığı devir teslim töreninde ilk olarak Abdurrahman KAYA kardeşimiz kürsüye gelerek Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulundu. Daha sonra Genç Hareket'in faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösterimi izlendi. Ardından kürsüye gelen Murat ÖZAYDIN salonda bulunanlara kısa bir veda konuşması yaptı. Konuşmasına bir şiirle başlayıp, gençlik çalışmalarının öneminden bahsederek bu çalışmaların başarıya ulaşabilmesi için fedakarlık, aşk ve samimiyet sahibi olunması gerektiğini anlattı. Kendi döneminde taşın altına elini koyan tüm çalışma arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkür edip ve tecrübeleriyle her zaman kendilerine destek veren ağabeylere de minnettar olduğunu söyleyerek konuşmasını sonlandırdı. 

 

Başkanlığı süresince yapmış olduğu çalışmalara karşılık Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet BAYKAN, Murat ÖZAYDIN'a ödül takdim etti. Ardından Sahneye gelen YİK Başkanı Mehmet GÜNEY ağabey, Murat ÖZAYDIN'dan aldığı Mushaf-ı Şerifi ve İMH Sancağımızı, Serkan DEMİREL ağabeyimize takdim etti. Mehmet GÜNEY, devir teslimin ardından kısa bir konuşma yaptı.

Konuşmasında İMH'nın temelini gençlik çalışmalarının oluşturduğuna dikkat çekip, bundan 50 yıl önce üniversite gençliğinin oluşturduğu birlikteliğin çeşitli evrelerden geçerek günümüze Genç Hareket ismilyle geldiğini ifade etti. Gençlik çalışmalarının önemli aşaması olan üniversite çalışmaları oluşturduğunu belirten Mehmet GÜNEY, yeni dönemde üniversite çalışmalarına daha özel bir önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Genç Hareket'in yeni başkanı Serkan DEMİREL ağabey, salondakilere selamlama konuşması yaptı. Genç Hareket'in kuruluşundan günümüze kadar her kadrosunda yer alan arkadaşlara teşekkür edip, bu gün gerçekleşen devir teslim töreninin Genç Hareket'e yeni bir tazelenme getireceğini söyledi. Yola revan olurken bahçıvan inceliğinde, savaşçı cesaretinde ve derviş mütevaziliğinde hareket etmeye ceht ettiklerini ifade etti.


Son olarak kürsüye İMH Yönetim Kurulu Başkanı Kemal ÖZDEN, bu mübarek günde böyle anlamlı bir programda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İMH Yönetim Kurulu ve İMH YİK adına tüm Genç Hareket mensuplarına teşekkür eden Kemal ÖZDEN, geleceği olan bir hareket olmak istiyorsak gençlik çalışmalarına büyük önem vermemiz gerekiyor diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

Ardından Genç Hareket Yönetim Kurulu üyeleri hem Murat Özaydın hem de Serkan Demirel ağabeye hediye takdim etti.

Devir teslim töreni İdris ŞEKERCİ Hocanın yaptığı dua ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 


 
Haberler
Genç Hareket Anadolu Koordinatörlüğü Hizmet İçi Programı Düzenledi
Genç hareket Anadolu Koordinatörlüğü 10-11 Şubat tarihinde 12 ilin katılımıyla...
Genç Düşünce Dergisi Haziran -Temmuz/32 . Sayısı
Genç Düşünce Dergisi Haziran -Temmuz/32. Sayısı "Ramazan" Konusuyla Sizle...
Hayırlı Olsun Kardeşim Artık Üniversitelisin!
Genç Hareket olarak üniversiteyi yeni kazanan kardeşlerimize rehberlik ediyoruz.[KES] A...
Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezimizi ziyaret etti.
Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi Üniversite birimi Genel Merkezimizi ziyaret etti...
Genç Hareket Antalya'da
Genç Hareket olarak düzenlediğimiz "Genç Hareket Antalya Buluşması" pro...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
3
MART
Öncülerin İzinden Seminer Dizisi
...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Serkan Demirel
YENİDEN BİSMİLLAH
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
 
 
 
SİTE HARİTASI
KALENDERHANE MAHALLESİ DARÜLELHAM SOKAK NO:6 FATİH / İSTANBUL
 
T: 0 212 000 00 00
F: --
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi