Gen� Hareket
ANA SAYFA   HAKKIMIZDA    TEMS�LC�L�KLER    BİZE ULAŞIN 
 
Genç Hareket Konya Pusula Okuma Kulübü Etkiliğinde Tembihnameyi Ağırladı
17.01.2019 11:00:11
A | a
Genç Hareket Konya Pusula Okuma Kulübü Etkiliğinde  Tembihnameyi Ağırladı
İnsan ve Medeniyet Hareketinin gençlik yapılanması Genç Hareket,İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ve SEDEP’in Ortaklaşa düzenlediği Tembihname ’’Zor Zaman Yiğitleri’’ tiyatro gösterisi Selçuklu Kongre Merkezinde yaklaşık 2000 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. 
Program İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya Başkanı Adem CEYLAN’ın açılış konuşması ile başladı.
Ceylan, İnsan ve Medeniyet Hareketi Gençlik Organizasyonu olan Genç Hareketimizin geçen sene Milli Eğitim Bakanlığımızla yapmış olduğu protokol çerçevesinde Türkiye genelinde pusula okuma kulübü etkinliği adı altında bir kısım faaliyetler yürütüyor. Biz bu faaliyeti sizlere Yönümüzü pusula ile bilgiyi okuma ile elde edeceğiz düsturu ile hareket ediyor etkinliklerimizin merkezine de kitap okumayı yerleştiriyoruz. Program kapsamında Konya da 25 lise de 1000 gence ulaşarak belirlemiş olduğumuz kitapları okuduk ve haftalık olarak kritiklere gerçekleştirildik. Ayrıca, halı saha turnuvası ve sosyal etkinliklerle gönül bağı kurduk dedi.
İMH Konya Başkanı Adem Ceylan, insanlığı karalıklardan aydınlığa çıkarmak üzere kitap gönderen rabbimiz kitabını kılavuz olarak bize tanıtıyor, insanlık ilk gününden kıyamet kopuncaya kadar bir kılavuzluğa, yön bulmaya ihtiyaç hissediyor. İçinde bulunmuş olduğumuz zaman diliminin karmaşıklığı kautikliği hepimizin malumu, hal böyle olunca pusulaya, bize yönümüzü gösterecek sahici pusulalara ihtiyacımız var. Bu sebeple İnsan ve Medeniyet Hareketi içinde bulunmuş olduğumuz çağdaş karanlık dünyayı aydınlatacak pusulalar etrafında, kitaplar etrafında bir araya gelmeye davet ediyor dedi.
İMH Konya Başkanı Adem CEYLAN’ın ardından kürsüye gelen Konya Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY kürsüye geldi.
Gürsoy; O ‘’oku’’ buyurdu hepimiz okuyoruz okuyacağız. Hz. Peygamber AS. Beşikten mezara kadar ilim tahsil ediniz buyurdu. Her gün her gece yeniden dirileceğiz yeniden bir dünya kurgulayacağız ve kendimizi zihnimizi medeniyetimizi inşallah hep birlikte yenileyeceğiz. Yeniden yerli ve milli ruhunu tüm hücrelerimize yansıtarak geleceğin büyük Türkiye’sini sizler oluşturacaksınız, bu anlamda ümitvarız, gönlümüz, ümidimiz beklentimiz sizlerle ve sizlerle büyük Türkiye büyük Dünya da yerini alacak Allah’ın izni ile dedi.
Son olarak kürsüye gelen Konya Milletvekili Ahmet SORGUN konuşmasında Mehmet Akif ERSOY şiirinden alıntı ile konuşmasına başladı.
Sorgun, Mehmet Akif Şiirinde ‘’Atiyi karanlık görerek azmi bırakmak. Alçak bir ölüm varsa, eminim, budur ancak.’’ Geleceğimizi asla karanlık görmüyoruz, geleceğimiz aydınlıktır Allah’ın izniyle sizlerin sayesinde dedi.
Ahmet Sorgun öğrencilere seslenerek, 40-50 yıl öncesine öğrencilik yıllarıma gittim, okuduğum kitapları tek tek hatırlıyorum, yazdığım hikayeleri, girdiğim yarışmaları tek tek hatırlıyorum. İnsan işte buralarda yetişir, iyi ki bu programdasınız, iyi ki boş vermiş değilsiniz, iyi ki sizler varsınız, sizler sayesinde geleceğimiz emin ellerde dedi.
Tembihname’nin Zor Zamane Yiğitleri Tiyatro Gösterisi ile son buldu.
 
 
Etkinlik Haberleri
Akif Emre Kabri Başında Anıldı
Merhum Akif Emre, dostları tarafından anıldı. [KES] 23 Mayıs 2017 yılında ofisinde kalp krizi ge&cc...
İzmir Temsilciliğimiz “Eğitim ve Kültür Kampı” Düzenledi.
 İnsan ve Medeniyet Hareketi ile Genç Hareket İzmir “Eğitim ve Kültür Ka...
Adana temsilciliğimiz GSB ile ortak olarak yürüttüğü Yürek Fethi Projesi kapsamında Kişisel Gelişim programı gerçekleştirdi.
İnsan ve Medeniyet Hareketi Adana ve Genç Hareket Adana olarak GSB ile ortak olarak yür&...
Genç Hareket Spor Kulübü, Hocalı Şehitlerini Anma Kampına Katıldı.
Genc Hareket SK izci Gönüllümüz İbrahim Tuna, Türkiye İzcilik Federasyonu&r...
Genç Hareket Üniversite Komisyonu olarak,‘’Önden Gidenler’’ adlı bir kamp gerçekleştirdik.
Genç Hareket Üniversite Komisyonu olarak, İstanbul’daki üniversite sorumlusu ...
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
3
MART
Öncülerin İzinden Seminer Dizisi
...
 
KİTAP TAHLİLİ
Bir Değirmendir Bu Dünya
Müslüman dünyasının acılarını yüreğinde hissedip kendi ...


                         
 
YAZILAR
Serkan Demirel
YENİDEN BİSMİLLAH
Mehmet GÜNEY
Hayat iman ve Cihad… Alnımızın yazısı.
Kemal ÖZDEN
Değerli Genç Kardeşim!
 
 
 
SİTE HARİTASI
Bahariye Mevlevihanesi Eyüp Merkez Mah. Silahtarağa Cad. No:12 EYÜP / İSTANBUL
 
T: 05434968534
F: 0 212 501 31 05
E: bilgi@genchareket.org
E-BÜLTEN KAYIT
Tüm etkinliklerimizden haberdar olmak için mail listemize kaydolun...
Tüm Hakları Saklıdır 2015 © Genç Hareket | Site Haritasi “Bir Gençlik” Hareketi