28 Şubat Darbesi ve Tüm Darbeler Telin Edildi

darbetelin

Ülkemizde ve Dünyada gerçekleştirilen darbeler protesto edildi.

28 Şubat 1997 yılında gerçekleştirilen PostModern darbenin 22’nci yılında Genç Hareket, ülkemizde ve Dünyada gerçekleştirilen darbeleri protesto etti.

Fatih Saraçhane parkında bir araya gelen Genç Hareket’liler olarak “Darbeler Bitmedi, Kıtalar Geziyor” başlığıylayla Türkiye, Mısır ve Venezuela’da gerçekleşen ve gerçekleştirilmek istenen darbe süreçlerine tepki gösterdi.

Saraçhane parkında açılan pankartlar ve atılan sloganlarla ülkemizde darbe girişimlerinin bir daha yaşanmaması için mücadele bilincinin oluşturulması gerektiği hatırlatıldı.

Programın sonunda Genç Hareket Başkanımız Serkan DEMİREL basın bildirisi okudu. Okunan basın bildirisinde ülkemizde ve dünyada gerçekleştirilen askeri darbelerin Amerikan Emperyalizminin bir tuzağı olduğu vurgulandı.

Serkan DEMİREL, Genç Hareket olarak dünyadaki bütün darbelere karşı duruşlarını göstermek için Saraçhane Meydanında bir araya geldiklerini ifade etti.

Yeryüzü istikbarının dünya üzerinde kurduğu tahakkümü sürdürmek için her yolu denediğini belirten başkanımız Serkan DEMİREL: “Kapitalizmin acımasız kuralları, emperyalizmin kanlı pençeleri insanlığı teslim almış durumda. Afrika’dan Uzak Asya’ya, Orta Doğu’dan Türkistan’a kadar dünya üzerinde sömürü düzeni kuran emperyalistler, yıllarca bu toprakların zenginliklerini sömürdüler ve sömürdükleri topraklardaki insanlara kan ve gözyaşından başka bir şey bırakmadılar” dedi.

Demirel, Türkiye’nin yıllarca Amerikan müstemlekesi gibi yönetildiğini söyleyerek, ancak 15 Temmuz’da uşaklığını yapan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile darbe yapmak isteyen Amerikan emperyalizminin Türk milletinin çelik iradesi karşısında çaresiz kaldığını aktardı.

Serkan Demirel, 28 Şubat post modern darbesinin üzerinden 21 yıl geçtiğini vurgulayarak, “O günlerde bin yıl süreceği iddia edilen sürecin şimdilerde esamesi okunmuyor. 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi, 28 Şubat sürecini gölgede bırakmıştır.

Milletimizin üzerine acımasızca kurşun yağdıran ABD emperyalizminin uşakları, 249 insanımızı şehit ederek, yüzlercesinin yaralanmasına neden olmuştur. Darbeci general Sisi’nin Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yaptığı darbenin ardından başlayan zulüm dolu süreç devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

BASIN AÇIKLAMASININ TAM METNİ

-Darbelere biat etmeyenlere selam olsun..
-Darbelere karşı soylu bir öfkeyi kuşananlara selam olsun..
-Amerika ve batı emperyalizmine karşı tavır sergileyenlere selam olsun..
-Haksızlıklara karşı sessizlik zulme cesarettir.Sessiz kalmayanlara selam olsun..

-İdam sehpalarına gülerek gidenlere selam olsun..

-Bugün Dünyada ki bütün darbelere sözümüzü,duruşumuzu, tarafımızı ve tavrımızı beyan etmek için buradayız.

-Bin yıllık sükutu hayal olan ve güya 1000 yıl sürecek olan 28 Şubat darbesine tepki göstermek için buradayız.

-Mısır’da geçen hafta şehit edilen 9 gencimiz ve bütün şehitlerimiz için buradayız.

Yeryüzü müstekbirleri dünya üzerinde kurdukları tahakkümü sürdürmek için her yolu meşru görüyorlar.

Kapitalizmin acımasız kuralları, emperyalizmin kanlı pençeleri insanlığı teslim almış durumda.

Afrika’dan Uzak Asya’ya, Ortadoğu’dan Türkistan’a kadar dünya üzerinde sömürü düzeni oluşturan Emperyalistler, yıllarca bu toprakların zenginliklerini sömürdüler ve sömürdükleri topraklardaki insanlara kan ve gözyaşından başka bir şey bırakmadılar.

Kimi ülkelerde darbe yaptırarak yönetimleri ele geçiriyorlar kimi ülkelerde ise demokrasi getirme bahanesiyle işgal girişimlerinde bulunuyorlar. Darbe, işgal ve terör örgütlerini kullanarak sömüremedikleri ülkeleri aforoz ilan ederek ekonomik ambargo ile bu ülkeleri istikrarsızlaştırıyorlar.

Demokrasi, özgürlük ve insan hakları kavramlarını bir maske olarak kullanan emperyalistler yeri geldiğinde üretmiş oldukları bu helvadan putları kendi elleriyle yemekten imtina etmiyorlar.

Bu güne kadar ülkemizdeki tüm darbelerin arkasında bulunan Amerikan Emperyalizmi 27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997 yıllarında ülkemizde halkın seçmiş olduğu iradeye bizzat müdahale ederek yönetimi kendi istikametine doğru çevirmiştir.

Ülkemiz yıllarca Amerikan müstemlekesi gibi yönetilmiştir. Ancak 15 Temmuz’da kendi uşaklığını yapan FETÖ ile darbe yapmak isteyen Amerikan Emperyalizmi milletimizin çelik iradesi karşısında çaresiz kalmıştır.

Bu gün 28 Şubat 2019. 28 Şubat Post Modern darbesinin üzerinden tam 21 yıl geçti. O günlerde bin yıl süreceği iddia edilen sürecin şimdilerde esamesi bile okunmuyor.

15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimi 28 Şubat sürecini gölgede bırakmıştır. Milletimizin üzerine acımasızca kurşun yağdıran ABD emperyalizminin uşakları 249 insanımızı şehit ederek yüzlercesinin yaralanmasına neden olmuştur.

DARBELER BİTMEDİ KITALAR GEZİYOR!!

Darbeci general Sisi’nin Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yaptığı darbenin ardından başlayan, zulüm dolu süreç devam ediyor.
Darbecilerin askeri yargısı tarafından İhvan-ı Müslimin üyesi olmakla suçlanan 9 genç geçtiğimiz Çarşamba günü askeri yönetimin zindanlarında infaz edildi.

Biz bunları tarih boyunca yaşadık..biz onları çok iyi tanıyoruz.

-Onlar 1000 yıl sürecek dediler, biz ise Allah’ın bir planı var dedik.
-Onlar yeryüzünü zulüm ve bozgunculuk üzere yönetirler,biz ise adalet ve merhamet üzere yönetiriz.
-Onlar bu dünyayı ateşe verirler, biz ise gül bahçesine çeviririz.
-Onlar insanlığı mağdur ederler, biz ise insanlığın kurtuluşu için herşeyimizden vazgeçeriz.
-Onlar firavunların,sisilerin yanındalar biz ise İbrahim’in ve Musa’nın yanındayız.
-Onlar kölelik ve sömürünün peşindeler, biz ise asıl özgürlüğün peşindeyiz.
-Onlar savaş,zulüm,işkence,darbe,idam ve tutuklamalar dan beslenirler biz ise Rabbimizden.

-Onların ölüleri cehenneme, bizim tebessümle ölüme gidenler ise cennete gidecekler.

Ümmetin birliği, dirliği ve şerefi için öncelikle,ayağa kalkın ayağa kalkın ki darbeler onları yerle bir etsin.

Ümmetin bağrına çöreklenmiş siyonizmle ve emperyalistlerle hesaplaşmalıyız. Hesaplaşmalıyız ki gözümüzün nuru, yüreklerimizin aydınlığı evlatlarımızı ve gençlerimizi işkenceler altında, darağaçlarında kaybetmeyelim.

Kahrolsun kahrolması gerekenler..
Kahrolsun Küresel Emperyalizm..
Kahrolsun yeryüzünün tüm darbecileri..Yaşasın Müslüman halkların kardeşliği..
Ve  son olarak şuna inanıyoruz ki;
Darbeleri, ruhlarımızdan söküp atacağımız günler elbet yakındır..
Darbelerin ve zalimlerin olmadığı bir dünya ümidi ile hepinizi ALLAH’A EMANET EDİYORUM..
GENÇ HAREKET