Genç Hareket Ankara'dan Öncü Şahsiyetler Paneli

ankaraoncusahsiyetler

*Öncü Şahsiyetler Paneli* 103’te Buluşalım sloganıyla 15 Mart Cumartesi günü akşam namazı sonrasında Eşrefoğlu Rumi Konferans Salonunda gerçekleşti. Adam Vakfı, Anadolu Öğrenci Birliği, Genç Hareket, Genç Medeniyet, Genç Öncüler ve Yedi Hilal olarak düzenlediğimiz panelde seçtiğimiz 6 öncü şahsiyeti sunma fırsatı bulduk.

Adel elSaidi kardeşimizin Kur-ân’ı Kerim tilaveti ile başlayan programımız, oturum başkanı olan Talha Şahin’in selamlama konuşmasıyla devam etti.

Panelde, Mehmet Akif Ersoy’u; Muhammed Karakaya, Hasan el-Benna’yı; Emre Furkan Haliloğlu, Mevdudi’yi; Ömer Budak, Cevher Dudayev’i; Bilal Hüseyin, Seyyid Kutub’u; Harun Fırat, Malcolm X’i; Mehmet Ali Öztosun kendilerine ayrılan sürede sundular.

Soru-Cevap bölümünde ise panelistlere yöneltilen sorular cevaplandı. @103tebulusalim instagram sayfamızdan duyurusunu yaptığımız kitap çekilişinin sonucu açıkladık. Sonuçlarla birlikte 3 kardeşimize sunumu yapılan 6 öncü şahsiyetin kitabını hediye ettik.

Panel sonrasında kardeşlerimizle hep birlikte “Kardan Aydınlık” ezgisi heyecan ve coşku ile söyledik. Ardından panelimizi sonlandırdık. Katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.