Haberler

GENÇ HAREKET'TE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

devirteslim

Genç Hareket olarak  düzenlemiş olduğumuz iftar programında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Yaklaşık 4 sene Genç Hareket Başkanlığını yürüten Murat Özaydın, görevi Serkan Demirel ağabeye devretti.

Sunuculuğunu Ramazan ÇAPAR kardeşimizin  yaptığı devir teslim töreninde ilk olarak Abdurrahman KAYA kardeşimiz kürsüye gelerek Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundu. Daha sonra Genç Hareket’in faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösterimi izlendi. Ardından kürsüye gelen Murat ÖZAYDIN salonda bulunanlara kısa bir veda konuşması yaptı. Konuşmasına bir şiirle başlayıp, gençlik çalışmalarının öneminden bahsederek bu çalışmaların başarıya ulaşabilmesi için fedakarlık, aşk ve samimiyet sahibi olunması gerektiğini anlattı. Kendi döneminde taşın altına elini koyan tüm çalışma arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkür edip ve tecrübeleriyle her zaman kendilerine destek veren ağabeylere de minnettar olduğunu söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Başkanlığı süresince yapmış olduğu çalışmalara karşılık Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet BAYKAN, Murat ÖZAYDIN’a ödül takdim etti. Ardından Sahneye gelen YİK Başkanı Mehmet GÜNEY ağabey, Murat ÖZAYDIN’dan aldığı Mushaf-ı Şerifi ve İMH Sancağımızı, Serkan DEMİREL ağabeyimize takdim etti. Mehmet GÜNEY, devir teslimin ardından kısa bir konuşma yaptı.

Konuşmasında İMH’nin temelini gençlik çalışmalarının oluşturduğuna dikkat çekip, bundan 50 yıl önce üniversite gençliğinin oluşturduğu birlikteliğin çeşitli evrelerden geçerek günümüze Genç Hareket ismiyle geldiğini ifade etti. Gençlik çalışmalarının önemli aşaması olan üniversite çalışmaları oluşturduğunu belirten Mehmet GÜNEY, yeni dönemde üniversite çalışmalarına daha özel bir önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Genç Hareket’in yeni başkanı Serkan DEMİREL ağabey, salondakilere selamlama konuşması yaptı. Genç Hareket’in kuruluşundan günümüze kadar her kadrosunda yer alan arkadaşlara teşekkür edip, bu gün gerçekleşen devir teslim töreninin Genç Hareket’e yeni bir tazelenme getireceğini söyledi. Yola revan olurken bahçıvan inceliğinde, savaşçı cesaretinde ve derviş mütevaziliğinde hareket etmeye ceht ettiklerini ifade etti.

Son olarak kürsüye İMH Yönetim Kurulu Başkanı Kemal ÖZDEN, bu mübarek günde böyle anlamlı bir programda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İMH Yönetim Kurulu ve İMH YİK adına tüm Genç Hareket mensuplarına teşekkür eden Kemal ÖZDEN, geleceği olan bir hareket olmak istiyorsak gençlik çalışmalarına büyük önem vermemiz gerekiyor diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından Genç Hareket Yönetim Kurulu üyeleri hem Murat Özaydın hem de Serkan Demirel ağabeye hediye takdim etti.

Devir teslim töreni İdris ŞEKERCİ Hocanın yaptığı dua ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

devirteslim2