KUDÜS MÜSLÜMANLARINDIR

kudüs

Kudüs’ü işgalci İsrail’in başkenti olarak tanıyan ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyan ABD bugün yeni bir skandala daha imza attı. Yüzyılın anlaşması olarak servis edilen tek taraflı anlaşma Siyonistlerin yayılmacı politikalarına onay verirken Filistinlileri parya olarak yaşamaya mahkûm ediyor.

ABD Başkanı Trump Netanyahu ile kameralar karşısına geçerek Küdüs’ü bir bütün olarak İsrail’in başkenti olarak kabul ettiklerini açıkladı. Göreve geldiği günden bu yana Siyonistlerin emir eri gibi hareket eden Trump, aldığı kararlarla Siyonistleri şımartarak Filistin halkının meşru haklarını yok saymaktadır.

Trump açıklamasında Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman’a toplantıya elçi gönderdikleri için teşekkür etti. Emperyalistlerin elinde birer oyuncağa dönüşen bu kukla yönetimleri tarih asla affetmeyecektir.

Yüzyılın anlaşması olarak yapılan bu açıklama yüzyılın hatasıdır. Müslümanların ilk kıblesi Kudüs’ün Siyonistlere bırakılması söz konusu olamaz. Trump’ın açıkladığı sözde anlaşma İslam Dünyası açısından yok hükmündedir. Müslümanlar Kudüs üzerindeki haklarından asla vazgeçmeyeceklerdir.

Trump ve Netanyahu’nun yaptığı tek taraflı anlaşmayı tanımıyoruz ve şiddetle kınıyoruz. Kudüs ve Filistin toprakları tamamen özgürleşene kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Yaşanan gelişmeleri dikkatle takip edecek, Kudüs’ün özgürlüğü için tepkilerimizi çeşitli yollarla dile getirmeye devam edeceğiz.

Kemal ÖZDEN
İnsan ve Medeniyet Hareketi YİK Başkanı