Yeniden Bismillah!

serkandemirel

Öncelikli olarak ramazanı şerifin hayırlı mübarek günlerinde hayırlı bir o kadar da ağır ve kutsal yürüyüşte görev almanın heyecanını yaşıyorum. Rabbim bu emanete layık ve hakkını tam anlamıyla verenlerden eylesin.
Bu hayırlı gecede bizleri yalnız bırakmayıp heyecanımıza, sorumluluğumuza ve derdimize ortak olmak adına davete icabet ettiğinizden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyorum.
Hassaten bu zamana kadar Genç Harekete emeği geçen ağabeylerime, ablalarıma başkanlarıma ve yönetimde bulunan bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Rabbim onlardan ebeden razı olsun.
Ve Murat Özaydın kardeşime; fedakarlığından, samimiyetinden ve bu zamana kadar olan gayretlerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim. Rabbim yapmış olduğu işleri cennet azığı eylesin. Bundan sonraki hayatında güzel işler yapmayı nasip eylesin.

Bugün yeniden bismillah diyerek Genç Hareketimizi daha ileriye taşımak adına çok heyecanlı olmaya, çok  çalışmaya, çok cesur olmaya, çok güçlü olmaya, çok adaletli olmaya, çok üniversiteli olmaya ,çok mezun olmaya, çok istikrarlı olmaya, çok sabırlı olmaya, çok kardeş olmaya, çok hareketli olmaya, çok okumaya ,çok tefekkür etmeye, çok fedakar olmaya, çok gönüllü olmaya yeniden bismillah..
Özelikle Üniversiteli kardeşlerimizin yeniden ayağa kalkmaya, toplumun ihya ve inşasında yapı taşı olması  ve bu toplum değişecekse gençler tarafından değiştirilecek inancına ve ümidine yeniden bismillah..
Bunların hepsini yapmak için bir bahçıvan ilgisi ve inceliği ile bir savaşçı cesareti, kahramanlığı ve kararlılığı ile bir derviş sadeliği ile yolumuza ve  yürüyüşümüze azimle devam etmek için yeniden bismillah..
Öyleyse niyet ettim Allah rızası için hakikatli, özverili, arınmış pak, özlenen bir gençlik çalışması yapmaya..
Diriliş için, değişim için ve dönüşüm için  esaslı bir davanın neferleri olmak için..
Toprağa uygun, gökyüzüne yakışır bir kardeşlik devşirmek için
Sokağımız, üniversitelerimiz davet alanlarımız, mahallelerimiz mücadele alanlarımız, ilçemiz sabır alanlarımız, şehrimiz hicret alanlarımız, ülkemiz fetih alanlarımız olarak görmek için niyet ettim Allah rızası için yılmadan işini bilen bir gençlik çalışması yapmaya..

Sözlerimi  bir alıntı ile devam etmek isterim;
Niyet ettik besmeleyle,
Kullukta bolluk bulmaya, ayağa kalkmaya, dimdik ayağa kalkmaya, dimdik boyun bükmeye, boyun bükerek kıyam etmeye, saf tutmaya, saf olmaya, saflaşmaya, kul gibi rükûa gitmeye, benlik kırıp secdeye varmaya, secdede var olmaya, var olanda bir olmaya, bir olanda yok olmaya, hiç kalmayıncaya kadar secdeye varmaya, silkinip parçalanmaya, pare pare parçalanmaya, havaya karışmaya, suya karışmaya, toprağa karışmaya, toprağa kavuşmaya..
Niyet ettik besmeleyle, olamadıklarımızı olmaya, bulamadıklarımızı bulmaya..
Niyet ettik besmeleyle, uzandık baktık aynalara, aynadaki aksimiz daha güzeldi bizden.. güzelleşmeyi dileyelim, güzelleşmeye niyetlenelim, güzelleşmeye duralım, duralım ki sallayınca düşsün hakikat ağacından birkaç nar da bizim başımıza, alalım o narı, gidelim eve, bir nar, olsun bin tane, dolduralım çorak avuçlarımıza, çıkalım ümidin kerevetine…

Genç Hareket olarak çalışmalarımızın ana omurgasını ;
1-Üslub;nimettir diyerek gençlik çalışmalarımızda nerede nasıl bir tavır-usul geliştirmemiz gerektiğinin bilincinde ve farkında olarak hareket etmek
2-İstişare ;bizim için nimet ve rahmettir esası üzerinden olabildiğince birbirimizin aklını harekete geçirerek üretkenliğe dönüştürmek.
3-Teşkilat ;güç olmanın, düzenli ve disiplinli olmanın, beraber hareket etmenin ve birbirimize yük olmamanın adıdır. Yük olmanın şartı yük alabilmektir gereğince hareket etmek.
4-Eylem ve Üretkenlik ; Dünü ve bugünü iyi okuyarak gençliğin dinamizmini keşfederek gençlik zemininde kimlik inşasından eğitime, bilgiden sosyal ve kültürel faaliyetlere kadar projeler ortaya koyarak görünürlülüğü ve sahanın genişlemesini sağlamak.
5-Sosyal Medya; Aktif bir çalışma yaparak gençliğin gündemine dair yeni bir dil oluşturmak.

Rabbimden niyazım o dur ki, yol boyunca tarih boyunca bizleri başıboş bırakma ve buradaki bütün kardeşlerimin bu davada, harekette birbirimizin yardımcıları kıl. Bizleri ,hayırda öncü olmayı nasip eyle. Bizleri iyilikte ve yüce ahlakta örnek gençler ve nesiller yetiştirmeyi nasip eyle. Bizleri iyi, adil, sabırlı, feraset ve liyakat sahibi yöneticiler eyle.